Każdy człowiek jest inny, ale nie da się wykluczyć, że pewne cechy częściej trafiają się jednej płci, a rzadziej drugiej. Tak trochę z przymrożeniem oka, postanowiłam się podzielić z wami wnioskami jakie wyciągnęłam podczas rozmów z przyjaciółkami. Gotowi?


1. Katar śmiertelną chorobą.
Nie bez przyczyny powstało tyle memów na temat męskiej gorączki wynoszącej 36.7, podczas której to facet żegna się z rodziną i przyjaciółmi. Przeziębiona kobieta zwykle zajmie się domowymi porządkami, praniem, gotowaniem, pracą, mężczyzna natomiast pogrąży się w rozpaczy i cierpieniu, niezdolny do wstania z łóżka, a nawet sięgnięcia po pilot!Jak to mówią, z chorym facetem gorzej niż z dzieckiem.


2. Zimno? Jakie zimno?
Zauważyliście, że częściej kobiety narzekają na chłód, a mężczyźni niczym bohaterowie, zrzucają bluzę i okrywają swoją partnerkę? Nie jest to wymysł, a udowodniony naukowo fakt, że jesteśmy większymi zmarźluchami.


3. Pełna organizacja w kieszeniach.
Torebka pomieści wszystko, jednak szukanie w niej kluczy, telefonu, czy portfela trwa nieskończoność. Mężczyzna zwykle dokładnie wie, gdzie znajdują się tego typu przedmioty i to one w zupełności wystarczą mu w bagażu podręcznym. Telefon prawa kieszeń, klucze lewa, portfel na tyłku i w drogę. Wyobrażacie sobie wyjście z domu z tak skromnym ekwipunkiem?


4. Trzeba wynieść śmieci? Trzeba.
Kiedyś fajnie wyjaśnił mi ten fakt znajomy. Kobiecy mózg działa na zasadzie: pełen kosz śmieci = trzeba zabrać i wynieść. Teraz. Dlaczego kiedy rzuca się partnerowi hasło “kosz jest pełen”, to odpowiada “ok” i wraca do kontynuwania innej czynności? Bo mężczyźni nie analizują tak jak my każdej informacji. Powiedziałaś mu co widzisz, przyjął do wiadomości i tyle. Zamiast się denerwować, bulwersować i skarżyć na złego męża, może wystarczy zmienić zdanie “kosz jest pełen” na “czy mógłbyś wynieść śmieci?”. 


5. Zrobię to sam. 
Czekałaś kiedyś aż facet naprawi jakąś pierdołę i zawsze było jutro, jutro? To taka ich wspólna cecha, która jest niepojęta dla mnie do dziś. Kobieta stara się jak najwięcej  mieć z głowy, głównie z tego względu, że będzie o tym myśleć bez końca. Mężczyzna nie będzie zaprzątać sobie głowy zepsutą rączką w szafce w innym momencie niż wtedy gdy musi jej używać. 


6. Nieomylność. 
Mężczyzna nie odpowie Ci zwykle “nie wiem”, sprytnie wykręci się od odpowiedzi, obróci pytanie tak by w końcu nie odpowiedzieć na temat, ale w żadnym wypadku nie przyzna się do braku wiedzy, czy orientacji w terenie. Mówimy, że to męskie ego, ale czy nie tak właśnie wmawia się od młodości facetowi? Czy nie musi być męski, pewny siebie i znać się na wszystkim?